Logo ZUŠ Púchov ZUŠ Púchov Základná umelecká škola v Púchove

nachádzate sa tu: Úvodná stránkaŠkolské aktivity → Koncerty a výstavy

Koncerty a výstavy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Režim podujatia 13.10.2021 – OTP : pri vstupe je potrebné sa preukázať COVID pasom, testom (od odberu PCR 72 hodín, AG 48 hodín), alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 za posledných 180 dní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srdečne Vás pozývame aj na žiacky koncert vo štvrtok 24.10.2019 o 16.00 hod. v Malom župnom dome.

 

 

 

 

 

 

Vianočný koncert (foto a článok Púchovské noviny – kliknite sem)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZUŠ v Púchove Vás srdečne pozýva na

ABSOLVENSTKÉ KONCERTY

žiakov 4. ročníka hudobného odboru

v dňoch 9.-10. júna 2014 o 16.00 hod

v Malom župnom dome Púchov.

 

Koncertná a výstavná sezóna v púchovskej „zuške“ je v plnom prúde.

23.5.2014

Posledné týždne týchto dní a nasledujúce nevynímajúc, to v púchovskej zuške bzučí ako v úli, či presnejšie vrie ako v kotle. Nie je hádam deň, kedy by zuška neusporadúvala podujatie, alebo sa sama nezúčastňovala umeleckých aktivít. Nedajú sa spomenúť všetky. Žiaci a učitelia, koncertujú, tancujú, vystavujú a aktívne sa podieľajú na umeleckom živote v meste, regióne i mimo neho.

Z posledných akcií sa vyníma hneď niekoľko. Na začiatku mája sa predstavili absolventi z hudobného odboru svojimi absolventskými koncertmi. Ďalším umeleckým zážitkom bol Slávnostný koncert venovaný všetkým matkám, ktorý znel v druhú májovú nedeľu v evanjelickom kostole. Koncert bol plný nádherných emotívnych melódií, zazneli ľudové piesne v podaní malého Lachovčeka, predstavil sa dievčenský zbor Lollipops a Be happypod vedením p. uč. Jašurdovej, huslistka Anette Hloušková, klaviristky Sarah Kubiritová a Kristína Potáčová, flautové kvarteto v podaní Diany Janíčkovej, Žofie Lutišanovej, Emy Staňovej a p.uč. Michaely Pavlacovej. Sólovým spevom sa prezentovala Karin Riljaková s nádhernou skladbou Ave Maria spod pera Márie Jašurdovej. Akordeonistka Katarína Pantoková si pripravila emotívnu skladbu, Etudu na tému A. Piazzolu. Spevácke duo Karin Riljaková a Patrícia Zubeková s nadhľadom zaspievali známu pieseň hitmakera M. Davida Dámy vládnou. Flautistky Katka Tománková a Lucka Odváhová potešili skladbičkou Motýľ Emanuel a obecenstvo mohlo počuť aj vydarené klavírne trio v podaní huslistky Marcelky Muránskej, violončelistky Katky Gašparovej a klaviristky Adelky Čvirikovej. Na koncerte zaznel aj učiteľský spevácky zbor Harmony. Poďakovanie patrí pani farárke Rišiaňovej za jej milé a dôstojné prijatie v Božom chráme a po koncerte veľká vďaka za chutné pohostenie.

V utorok 13. mája sa konal v Malom župnom dome v poradí už 15. ročník Benefičného koncertu, z ktorého výťažok bol venovaný Únii nevidiacich a slabozrakých. Tútorom, moderátorom a dušou koncertu je Juraj Olšák, dlhoročný pedagóg zušky v Púchove. Na koncerte sa predstavil spevácky zbor Lollipops a Be Happy pod vedením Márie Jašurdovej, akordeonistka Katarína Pantoková, speváčka Karin Riljaková a medzi účinkujúcimi nechýbal ani tento rok milý hosť, v tomto prípade to bola speváčka Terézia Janeková rod. Pálová, dcéra dlhoročného pedagóga zušky Václava Pálu a klaviristka Janka Blaščáková. Teréziu Janekovú sprevádzala na klavíri Mária Olšáková. Gro koncertu tvorili pedagógovia púchovskej zušky, gitarista Pavol Strapáč, flautistka Michaela Pavlacová, violončelistka Jana Ďurišová, klaviristka a dirigentka zborov Mária Jašurdová. Ďalej sa predstavili huslistka Jana Marmanová s klaviristom Vladimírom Gajdošom, akordeonistka Veronika Rusňáková. Peter Juris potešil svojou hrou na pozaune, ktorého na klavíri sprevádzali klaviristky Erika Fojtíková a Alžbeta Várošová. Na koncerte nechýbal ani zbor učiteliek Harmony, ktorý si tentokrát zaspieval s Andreou Loužeckou. Nuž čo dodať. Dobrá vec sa podarila. Vyzbierané peniaze pomôžu a potešia ľudí, ktorí síce nevidia dobre očami, ale o to viac cítia srdcom.

Šnúra zuškárskych koncertov pokračovala hneď nasledujúci deň, keď opäť v Malom župnom dome zaznel hudobný charitatívny koncert, tentokrát pod názvom Koncert pre Gymnázium Púchov a dobrovoľné vstupné z koncertu bolo venované Nadácii Unicef.

15. mája bola slávnostná Vernisáž absolventov výtvarného odboru. V priestoroch základnej umeleckej školy je inštalovaná ich výstava, kde si záujemcovia o kvalitné výtvarné umenie môžu pozrieť originálne maľby, kresby, grafiky, modelované výrobky, či práce tvorené z rôznych materiálov. Absolventov pripravili pani učiteľky z výtvarného odboru Jana Michalíková, Mária Dorčíková, Elena Dundeková a Martina Játiová.

O týždeň neskôr sa v Divadle konal Slávnostný koncert absolventiek speváckeho oddelenia. Petra Janíčková, Alžbeta Pončíková, Karin Riljaková a Patrícia Zubeková predviedli výborné spevácke výkony. Početné obecenstvo si mohlo vypočuť pestrú škálu hudobných žánrov. Či už to bol muzikál, pop, alebo ľudová pieseň, všetky piesne boli zaspievané s plným nasadením mladých speváčok. Sprevádzal ich spevácky zborBeHappy a skupina zložená z výborných muzikantov, gitaristov Paľa Strapáča, PetraZaloviča a bubeníka Tomáša Ozimého. Celé to mala pod dirigentskou taktovkou a klavírnym pedálom Mária Jašurdová. Vystúpenie spestrili aj malé tanečníčky z tanečného odboru, ktoré predviedli choreografiu Margarétky. O skvelú zábavu sa postaral moderátor Peter Hudák a samozrejme najväčšie ďakujem patrí pani učiteľkám, ktoré žiačky pripravovali, Eve Žatkovej, Zuzane Kredátusovej a Márii Jašurdovej.

Okrem týchto verejných koncertov sa púchovská zuška v tomto mesiaci zúčastnila niekoľkých celoslovenských a medzinárodných súťaží, zorganizovala a uskutočnila výchovné koncerty pre základné školy, na zozname má koncerty pre seniorov, materské školy, verejné žiacke koncerty, triedne besiedky a rôzne iné podujatia, pri ktorých to bez umenia nejde. 4. júna sa uskutoční v Malom župnom dome Hudobný večer, na ktorý prijala pozvanie redaktorka a spisovateľka Darina Mikolášová, autorka knihy Šimon.

A to školský rok nekončí. Základnú umeleckú školu čaká ešte niekoľko podujatí, koncertov a výstav, dokonca aj cez prázdniny. Ako sa hovorí, frčí na plné obrátky. A darí sa jej to.

Jana Marmanová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umelecká  sezóna  Základnej umeleckej školy  je už v plnom prúde.

(18. 10. 2012)

Školský rok je sa nám už pekne rozbehol a v Základnej umeleckej škole sa naplno rozbehla umelecká sezóna.  Stalo sa tak v stredu popoludní  17. októbra  2012 v Malom župnom dome. Tento rok sa však slávnosť netýkala len hudobníkov, ale žiakov zo všetkých odborov. Tanečníci, výtvarníci a hudobníci sa spolu postavili na pódium a husľovým kľúčom pomyselne odomkli koncertné krídlo a dali tak zelenú všetkým umeleckým aktivitám určeným pre verejnosť.

Prvýkrát v tejto koncertnej sezóne rozozvučal tóny klavíra Matej Karas. Pod jeho prstami krásne a jemne zaznela skladba Y. Tiersena Sur le fil. Veľmi pekný výkon predviedla aj huslistka Timea Klabníková. Zahrala B.Dobrodinskeho Concertino D dur. Koncert sa niesol v úžasnej pohode. Veľmi tomu prispeli aj dvaja mladučkí moderátori Jasmínka Dorčíková a Adam Čvirik. Ich sprievodné slovo s jemným prvkami humoru bolo na profesionálnej úrovni. Skladba koncertu bola zostavená naozaj pestro. Početné obecenstvo si naozaj mohlo vychutnať hudbu rôznych žánrov a štýlov.  Barok reprezentoval  J.P. Rameau. Jeho  Gavottu na husliach  zahral Marek Špaček. Predstavili sa aj gitaristi. Jozef Bodorík síce patrí ešte len k začínajúcim gitaristom, ale skladba Triada od. J. Wandersa bola veľmi pekne a precízne zahraná. Staršie ročníky v publiku určite ocenili Baladu pre Adelku od P. Sennevilleho. Dlhé roky bola táto skladba zvučkou obľúbenej rozhlasovej relácie. Timea Pivková potvrdila, že aj dnešní tínedžeri môžu hrať takýto žáner s citom a s interpretačným pochopením. Nezabudlo sa ani na hlbokú studnicu slovenských ľudových piesní. Viliam Kozánek, ešte len v „zuške“ prváčik , svojim prednesom piesne Chlapec som ja, chlapec, rozohrial srdiečka určite všetkých prítomných. Má plný, zvučný hlas a počúvať jeho spev je radosťou. Keď sa koncert prehupol do druhej polovice, k slovu, alebo lepšie povedané k svojim nástrojom sa dostali starší žiaci. Klaviristka Valentína Hlavoňová sa akoby definitívne rozlúčila s letom zahraním legendárnej skladby  G. Gershwina Summertime. Jej úžasné frázovanie a precízny prejav svedčí o jej interpretačnej zrelosti. Meno Dominik Chovanec  je zárukou kvalitného výkonu. Tento mladý klavirista opäť dokázal, že keď sa spojí talent s poctivým cvičením úspech je zaručený. Obecenstvu ponúkol zo svojho čoraz väčšieho repertoáru interpretačne  náročnú Toccatu M. Cuellara.  Svoje zastúpenie mali na koncerte aj akordeóny. Andrea Loužecká sólovo zahrala Libertango od A. Piazzolu a so svojou kolegyňou Katkou Pantokovou ukončili tento vydarený koncert nádhernou Rue la Rose od O. Eckelmanna.

Je úžasné, že v takom malom meste je umelecký život na takej vysokej úrovni.  V tomto školskom roku navštevuje  púchovskú „zušku“ 740 žiakov. Každý deň prijímajú od svojich učiteľov stovky rád a povzbudení. Na dosiahnutie svojho cieľa potrebujú veľa síl, pevnej vôle, vytrvalosti. Hlavne v tejto dobe je čoraz ťažšie prilákať deti k umeniu. V Púchove to našťastie neplatí. Zuška je práve tým miestom, kde deti často prekonajú sami  seba  a do života si tak odnesú omnoho viac. ZUŠ  aj v tomto školskom roku pripravuje veľa verejných  koncertov a výtvarné výstavy. Svoju umeleckú činnosť zahájila dôstojne a na vysokej úrovni. Všetkým účinkujúcim na koncerte gratulujem  a ďakujem za krásne výkony. Želám všetkým žiakom a ich učiteľom veľa trpezlivosti a tvorivosti pri práci. A Púchovčanom pripomínam, že ak ich srdiečko zapiští po kvalitnom koncerte, nech sa páči. Vstupné sa neplatí. Prineste si len dobré a prajné srdce. To deti najviac ocenia.

Jana Marmanová

 

Srdečne Vás pozývame na

KONCERT K OTVORENIU KONCERTNEJ SEZÓNY 2012/2013,

ktorý sa uskutoční dňa 17.10.2011 (streda) o 16.00 hod. v Malom župnom dome v Púchove.

 

Srdečne Vás pozývame na

KONCERT BÝVALÝCH ABSOLVENTOV

v nedeľu dňa 7.10.2012 o 16:00 hod. v Rímskokatolíckom kostole v Lednických Rovniach.
Účinkujú: bývalí absolventi a učitelia ZUŠ v Púchove
Hosť: Violončelový súbor CARMEN

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Učitelia dostali od učiteľov ten najkrajší darček
(1. apríla 2012)

Aký dar môžete dať človeku, ktorý sa celý život snaží odovzdávať svoje vedomosti, poznanie, zručnosti, kus svojho vlastného ja niekomu inému? Dáte mu veľa peňazí? Alebo nové auto? Keby to tak bolo možné…Tento patetický úvod by mal naznačiť o kom je reč. Je o našich UČITEĽOCH… o ľuďoch, ktorí trávia s našimi deťmi celú tretinu ich života. Vzdelávajú ich a vychovávajú, pripravujú na život…. Spoločnosť na to často zabúda. Len samotní učitelia naozaj vedia aké je to náročné, robiť túto zaslúžilú prácu…

Preto sa pedagógovia zo Základnej umeleckej školy rozhodli usporiadať Slávnostný koncert pri príležitosti sviatku Dňa učiteľov. 27. marca popoludní sa v Župnom dome zišli učitelia a vzácni hostia z celého púchovského regiónu a vypočuli si hudobný darček v podobe krásnych známych melódií v podaní učiteľov ZUŠ. Slávnostná atmosféra, ktorá celému koncertu dominovala bola takmer hmatateľná. Výkony boli priam excelentné, sem tam vypadla aj slza dojatia..Úprimný a osobný príhovor primátora Mgr. Mariana Michalca len umocnil celkový dojem koncertu pridal na dôležitosti tohto podujatia. Hudba, ktorá na koncerte zaznela bola úprimná a vrúcna a to sa cení najviac. Veľká vďaka patrí učiteľom zo ZUŠ, že pri svojej práci si našli čas pripraviť náročné hudobné čísla, zorganizovali tento koncert a darovali ho svojim kolegom.

Milí učitelia, buďte nám zdraví! Naďalej vykonávajte svoju náročnú prácu tak zodpovedne ako doteraz i v tejto neľahkej dobe. Bez Vás by naša spoločnosť úplne degradovala a morálne hodnoty by sa zmenili len na nepodstatné frázy. Ďakujeme Vám za Vašu lásku, múdrosť, trpezlivosť, odhodlanie a vytrvalosť. Ďakujeme Vám, že ste sa bez nároku veľkých ovácií, platov a spoločenského ohodnotenia stali sprievodcami našich životov.

Jana Marmanová

Webstránku zadarmo poskytla Internetová agentúra Blueweb.

Facebook